April 2018   Team Time Venue Dress  
Wed 18 CNBC Green Opens          
Sat 21 Hanborough 4 Triples 2.30 A W Mix
Thur 26 Adderbury 4 Triples 2.00 H W Mix
               
May              
Fri 4 BOL v Leicestershire 6 Rinks 1.30 H   Ladies
Sat 5 Avon Stratford 4 Triples 2.30 H W Mix
Tues 8 Banbury Chestnuts (Westox) 4 Triples 6.15 H G Mix
Sun 13 Little Compton 4 Triples 2.30 A G Mix
Tues 15 Oxon Masonics RS Cup 4 Triples 2.30 H G Mix
Thur 17 Witney Town (League) 4 Rinks 6.15 A G Men
Sat 19 Kidlington 4 Triples 2.30 A W Mix
Tues 22 Wychwood 3 Triples 6.30 A G Mix
Thurs 24 South Oxford (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Sun 27 Witney Town Blues (Westox) 4 Triples 2.30 A G Mix
Turs 31 Shiplake (League) 4 Rinks 6.30 A G Men
               
June              
Sat 2 BOL v Bucks (Johns Trophy) 6 Rinks 12.30 H   Ladies
Sun 3 Middle Barton (Westox) 4 Triples 2.30 H W Mix
Tues 6 BOL v OBA 6 Rinks 1.30 H W Mix
Thur 7 Carterton (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Sat 9 Begbroke  4 Triples 2.30 A W Mix
Tues 12 Ladies County Presidents Day 6 Rinks 12.30 H W Ladies
Thur 14 Charlbury (League) 4 Rinks 6.30 A G Men
Sat 16 Burford (Westox) 4 Triples 2.30 A W Mix
Thur 21 Hanborough (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Sat 23 Chipping Campden 4 Triples 2.30 H W Mix
Sun 24 BOL v Berks Walker Cup (provisional) 2 Rinks 1.30 H W Ladies
Sat 30 BOL Triples Quarter/Semi Finals 4 Triples 9.30 H W Ladies
               
July              
Sun 1 Rinks Competition          
Thurs 5 Witney Town (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Sat 7 City & County 4 Triples 2.30 A W Mix
Sun 8 Norgren 4 Triples 2.30 H G Mix
Thur 12 South Oxford A (League) 4 Rinks 6.30 A G Men
Sat 14 BOL Unbadged Singles 6 Rinks 9.30 H W Ladies
Sun  15 Hanborough 4 Triples 2.30 H W Mix
Tues 17 Moreton-In-Marsh 4 Triples 6.30 H G Mix
Thurs 19 Shiplake (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Sat 21 Witney Town Aces (Westox) 4 Triples 2.30 H G Mix
Tues 24 Blockley 4 Triples 6.30 A G Mix
Thurs 26 Carterton (League) 4 Rinks 6.30 A G Men
Thurs 26 Middle Barton  3 Triples 6.30 A G Ladies
Sat 28 Triples Competition          
Sun 29 Oxon VP’s v Worcs VP’s 6 Rinks 2.00 H W Men
Tues 31 Oxon Masonics RS Cup 4 Triples 2.30 H G Mix
               
               
August              
Thurs 2 Charlbury (League) 4 Rinks 6.30 H G Men
Thurs 2 Moreton-In-Marsh 3 Triples 2.30 A G Ladies
Sat 4 West Witney 4 Triples 2.30 H W Mix
Sun 5 OBA Domestic Finals 6 Rinks 8.30 H W Men
Tues 7 Banbury Borough 3 Triples 6.00 A G Ladies
Thurs 9 Hanborough (League) 4 Rinks 6.15 A G Men
Sun 12 Bloxham (Westox 4 Triples 2.30 H W Mix
Thurs 16 Wychwood 3 Triples 6.00 H G Mix
Sun 19 Carterton 4 Triples 2.30 A W Mix
Thurs 23 Little Compton 4 Triples 6.00 H G Mix
Sun 26 Woodstock 4 Triples 2.30 A W Mix
               
September            
Sat 1 Club Finals          
Sun 2 Club Finals          
Tues 4 Shipston Sports 4 Triples 2.30 A G Mix
Sat 8 Charlbury (Westox) 4 Triples 3.00 A G Mix
Sun  9 Middle Barton Gala     A    
Thurs 20 Westox Presentation (Indoors) 4 Rinks 6.30 H G Mix
Sat 22 BOL Champion of Champions 6 Rinks 9.30 H   Ladies
Sun 23 Chipping Campden 4 Triples 3.00 A W Mix
               
October              
Sat 6 Presentation Evening   7.00      
               
November            
Thurs 16 Outdoor Section Annual Meeting   7.00      

 

Up
Down